Connect with us

Sinema

John Wick Film Eleştirisi

Published

on

John Wick yönetmenlik koltuğunda David Leitch ve Chad Stahelski’nin oturduğu Keanu Reeves’in baş rolünde yer aldığı ilk yarısı anlatım ikinci yarısı aksiyondan oluşan alıştığımız aksiyon filmlerinden biri diye başlamak isterim sözlerime.

Film hakkında spoiler içerebilir, içermeyedebilir. Bu sizin olay örgüsünü nasıl algıladığınıza göre değişebilir.

John Wick bildiğimiz hikayesi işlenememiş, konusu sadece yüzeysel kalan bir film ne yazık ki. Keanu Reeves’in canlandırdığı John Wick adlı karakterin karısı hayatını kaybetmiş ve geriye bir tek karısının ona hediye ettiği köpeği kalmıştır. İşin gelişme kısmında ki sıkıcılığı yüzeysel liği geçersek adamlar gelir, bizim adamı döver, köpeği öldürür ve arabasını çalıp giderler. Sonradan ortaya çıkar ki bizim adam eski ve şanlı bir tetikçi ve bu adamların peşine düşer.

Öncelikle belirtmek isterim ki eğer filmin içinde Keanu Reeves olmasaydı bu kesinlikle 3. sınıf bir aksiyon filmi olurdu. Bir insanın oyunculuğu bir filmi ne kadar kurtarabilir aslında bu filmde bunu görüyoruz. Hatta şöyle söyleyeyim buna benzer bir film izlemek isterseniz Shoot’m Up bu filme en yakın olan filmdir diyebiliriz.

Aksiyon sahnelerinin yanına kendi karizmasına ve esprilerine sahip olan film bence bu sayede devamlılığını sağlıyor. Güzel ayarlanmış aksiyon sahneleri ve filmin içerisindeki karizmatik tetikçi John Wick kaliteli bir senaryodan yoksun, normalde izlemeyeceğimiz bir filmi bizlere nasıl izlettir onu görüyoruz.

Sözü çok da uzatmadan (herhalde daha fazla da spoiler veremezdim) filmimizi toplamamız gerekirse

  • Zayıf Senaryo
  • Kötü Çekim Açıları
  • Kaliteli Oyunculuk
  • Kendine Has Aksiyon Sahneleri (Karakterimizin kendine has “önce vücuda bitirici vuruş kafaya” gibi bir tarzı var)
  • Mizahi bakış açısı

bu film bizden 6.5 almayı başarıyor.  Birçok insan için bu puan kötü olabilir fakat bu kadar harika bir fragman sunan filmden daha fazlasını beklerdim. Zaman geçirmek için ideal fakat kalite beklenmemesi gereken bir film.

 

 

Continue Reading
Comments

Haber

Thor: Ragnarok’un Biletleri Ön Satışa Çıktı

Published

on

Yaklaşmakta olan İskandinav kıyametine hazır olun! Taika Waititi’nin yönetmenliğini üstlendiği serinin üçüncü filmi Thor: Ragnarok, 27 Ekim Cuma günü vizyona giriyor.

Asgard medeniyetinin yıkılmasını önlemeye çalışan Thor, eski müttefiki ve Yenilmezler ekibinden arkadaşı Hulk’la da ölümcül bir mücadeleye giriyor. Biletleri tüm Cinecity Sinemaları’nda ve www.cinecity.com.tr’de ön satışa çıkan Thor: Ragnarok için yerinizi şimdiden ayırtın. Marvel Sinematik Evreni, Thor serisinin üçüncü filminde, Asgard’ı kurtarmak adına zorlu bir mücadeleye giren Thor’un macerasını anlatıyor. Thor, evrenin diğer tarafında, kudretli çekici olmadan hapis kalmıştır. Güçlü yeni tehdit, acımasız Hela’nın yol açacağı kıyameti (Ragnarok), kendi dünyasının yok oluşunu ve Asgard medeniyetinin yıkılmasını önlemek için Asgard’a dönmek üzere, kendini zamana karşı yarışırken bulur. Ama önce, eski müttefiki ve Yenilmezler ekibinden arkadaşı Hulk’la kendisini karşı karşıya getiren ölümcül bir yarışmadan sağ çıkmalıdır.

Yönetmen koltuğunda Taika Waititi’nin oturduğu filmde, Thor’u bir kez daha Chris Hemsworth canlandırıyor. Tom Hiddleston (Loki), Cate Blanchett (Hela), Idris Elba (Heimdall), Mark Ruffalo (Bruce Banner / Hulk) ve Anthony Hopkins (Odin)’in yer aldığı film güçlü kadrosuyla dikkat çekiyor.

 

Continue Reading

Haber

İstanbul’un Kedileri Belgesel Oldu!

Published

on

Ceyda Torun’un yönetmenliğini yaptığı, İstanbul’daki kedileri anlatan Kedi isimli belgesel 9 Haziran tarihinde izleyici ile buluşacak!

Dünyanın en kalabalık ve hareketli şehirlerinden biri olan İstanbul’da; “sıradan kedilerin, sıradışı hayatlarına” eğiliyor Kedi belgeseli. Ceyda Torun yönetmenliğindeki yapım, Başka Sinema etiketiyle dağıtıma girecek.

“Eleştirmenler ve seyirciler hemfikir, siz İstanbul’un kedilerine aşık olurken, bir aile filmi olan KEDİ de kalbinizde ve evinizde bir yer edinecek.” sözleriyle kendini anlatan bu eşsiz yapımın fragmanı ise şu şekilde:

Continue Reading

Haber

Ünlü Film Karakterlerinin Kıyafetleri Sıradan Birine Giydirilse Nasıl Olurdu?

Published

on

Kültleşmiş film kostümleri sıradan birine giydirilirse sizce neye benzerdi?

İtalyan sanatçı Daniel Cuello bu merakını bastırmak adına esprili bir o kadar da bizim büyük beğenimizi kazanan bir projeye dönüştürmüş. Yaşlı, göbekli ve kırmızı burunlu karakterimiz, Black Swan’dan Fight Club’a pek sevilen filmden kostümler giydirilerek karşımıza çıkıyor. Peki ya siz en çok hangi karakteri beğendiniz?

Back To The Future- Marty McFly

Breakfast At Tiffany’s- Holly Golightly

The Big Lebowski – Dude

The Silence of the Lambs – Hannibal

The Royal Tenenbaums – Chas Tenenbaum

Fight Club – Tyler Durden

Black Swan – Nina

Her – Theodore

Continue Reading

Trending