Jimi Hendrix’in gitarı çalındı!

Jimi Hendrix’in malikleri; “Earth, Wind, and Fire” grubu üyesi tarafından çalındığını iddia ettikleri Jimi Hendrix’in gitarını geri almaya çalışıyorlar.

Rainbow Guitars’ın da sahibi olan Harvey Moltz’un geçtiğimiz yıl 80 bin dolar ödeyerek aldığı, Hendrix’in The Black Widow gitarına yasal olarak sahip olma hakkı yok. Experience Hendrix CEO’su Jaine; gitarın aileleri için çok önemli olduğunu ve Hendrix’ten kalan bir kaç gitarın da ait oldukları yerde olması gerektiğine inandıklarını belirtti. Gitarı şuan elinde bulunduran Moltz’un avukatı ise, müvekkilinin gitarı hukuka uygun bir şekilde satın aldığını ifade ediyor. The Black Widow’u Hendrix, ölmeden önce 1970 yılında satın almıştı. Gitarın şimdiki değerinin 750 bin dolar ila 1 milyon dolar arasında olduğu söyleniyor.

Written by Alper Burak Çan

30’a yakın yaşlarda, 9-6 yolları beyaz yaka emekçisi, her daim müzisyen; sanat aşığı bir kedisever. Herkes gibi lisans diplomalı, herkeste olması gerektiği kadar mücadeleci. Eşitliğe ve özgürlüğe aşık, aydınlık umutlu, karanlıkla kavgalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iOS 9 Jailbreak Çıktı!

Yaşayan En Seksi Kadın Seçildi : Ejderhaların Annesi Khaleesi