Connect with us

Listeler

Hostes ve Pilotlardan Uçuş Taktikleri

Bazen tam bir çile haline gelebilen uçuşlarda dikkat etmeniz gerekenleri bir de pilot ve hosteslerden dinleyelim.

Published

on

Bazen tam bir çile haline gelebilen uçuşlarda dikkat etmeniz gerekenleri bir de pilot ve hosteslerden dinleyelim.

Son yıllarda uçak bileti fiyatları otobüs biletleri ile yarışır oldu ve zamandan büyük tasarruf sağlıyor. Doğal olarak da günlük uçuk süreleri ve ekip hali hazırda gelişmekte olan uçuş sektörü hızını yakalamaya çalışıyor. Hal böyle olunca bazı konularda sektörel sorunlar olabiliyor. Bu sorunlar ise uçuşta size yansıyıp canınızı sıkabilir. Bunu engellemek için neler yapmalısınız bir de pilot ve hosteslerden dinleyelim.

Fermuarlı valizlerin üzerindeki kilitler işe yaramaz

“royalsiblings” adlı kullanıcının belirttiği üzere “Bir fermuarı kalemle patlatabilir ve kilitli fermuarları valizin etrafından çekerek valizi geri kapatabilirsiniz. Bunu birçok kere etiketsiz ve kilitli çantaların kime ait olduklarını bulmak için yapmışımdır.”

Kendi kulaklığınızı getirin

Reddit kullanıcısı ichigo29, “Eskiden bazı eşyaları havayollarına sağlayan bir depoda çalışıyordum. Size yolculukta verilen kulaklıklar yeni değil, sadece yeniden paketlenmiş. Uçuştan sonra toplanan kulaklıklar temizlenip tekrar paketleniyor” diyor.

Eski uçuşunuzdan kalan etiketleri sökün

Redditor aurelius “Bu bir sır değil, aklı olan herkesin düşünebileceği bir şey. Bazı bagajların uçağa yerleştirilmemesi ya da yanlış uçağa sevk edilmesinin sebebi yolcuların eski uçuş etiketlerini çıkartmaması. Eski etiketler, cihazların ve taşıma bandı tarayıcılarının kafasını karıştırıyor. Bunun her zaman olduğunu gözlemliyorum.” dedi.

Çalışanlara karşı nazik davranın

Uçuş görevlisi ve Redditor ihatcoe “Bize ne kadar iyi davranırsanız, biz de sizin için elimizden geleni yapmaya çalışırız. Biftek kalmamış mı? Kibarca rica edin ve size birinci sınıftan fileminyon servis edelim. Yanınızda oturan kişi çok mu gürültücü? Bize kibarca söyleyin ve sizin için daha iyi bir koltuk sağlamaya çalışalım.” dedi.

WorseToWorser isimli bir kullanıcı ise “Eğer bilet görevlisine iyi davranırsanız büyük ihtimalle, sizin yüklü bagajlarla geçmenize izin verecektir. Eğer neşeli davranırsanız, belki bagaj ücreti bile almayabilirim.” dedi.

Salı günleri alın ve uçun

Redditor Drama_Llama “Bir havayolu şirketinde gelir yönetimi biriminde çalışıyorum. Genel olarak, en uygun fiyata bilet alabileceğiniz gün salı öğleden sonrasıdır. En ucuza uçabileceğiniz günler ise salı, çarşamba ve cumartesidir. Benim deneyimlerime göre bu durum en azından ABD’de yapılan uçuşlar için geçerli.” dedi.

Belki de kahve içmeyi geçmelisiniz

WorseToWorser isimli kullanıcı: “Kahve içmek gerçekten tiksindirici, çünkü her sabah yollanan kabı kimse yıkamıyor. İstasyon görevlileri o kadar az maaş alıyorlar ki temizlik konusunu iplemiyorlar. En azından AA için çalışırken ben bile umursamıyordum. Ayrıca bunun bir başka nedeni de bize temizlik için gerekli malzemeleri sağlamamaları. Genelde kabın içindeki kahveyi döker ve aynı kaba yeni kahveyi katardık”

Evcil hayvanlarınızın adını taşıyıcı kafeslerine yazın

Redditor RabbitMix “Eğer kontrol ederseniz, uçağa binmeden önce bile hayvanınızın korkuya kapılmış olma olasılığı %30’dur. Gerçek uçuşta bu korkunun nasıl olduğunu kim bilebilir ki? Bagaj odası çalışanları genellikler korkmuş hayvanları rahatlatmaya çalışacaktır fakat yapabileceğimiz tek şey onlarla konuşmak. Bu yüzden eğer evcil hayvanınınız taşıyıcısının üzerine adını yazarsanız, bize epeyce yardımcı olacak” dedi.

Kaynak: Mynet

Continue Reading
Comments

Listeler

Cadılar Bayram’ın takip edilmesi gereken Instagram hesapları

Published

on

Instagram, Cadılar Bayramı yaklaşırken kolaylıkla yapılabilecek bayramın ruhuna uygun makyajlarını sunan en yetenekli makyaj sanatçılarını derleyerek bir takip listesi çıkardı.

Seçilen Instagrammer’lar, Cadılar Bayramı’nda farklılaşıp biraz bilim kurgudan, uzaya farklı temalardan esinlenerek klasik Cadılar Bayramı görünümünden ayrışmak isteyenler için bütün öneri ve ipuçlarını adım adım anlatıyor.

Birmingham’da yaşayan 21 yaşındaki Penelope Gwen (@pennold), üç boyutlu bir göze sahip bir holografik, gotik-glam kafatası yarattı. Penelope, Kat Von D’yi de içeren çeşitli tasarımcılar ve güzellik markalarıyla çalıştı ve güzellik üstadı Pat McGrath’ı Instagram takipçilerinden biri olarak görüyor. Adım adım talimatlar da dahil olmak üzere, linkten bu görünüme ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

16 yaşında ve Leeds’te yaşayan Abby Roberts (@abbyrobertsartistry), alaylı bir makyaj sanatçısı ve daha güzel bir Cadılar Bayramı görünümü için mükemmel, eflatun tonlarında mor ve hafif dokunuşlarla parıldayan “Karanlık Peri” makyajı üretti. Bu görünümün nasıl elde edildiğini buradan görülebilir.

 

 

 

 

 

 

Birmingham’da bulunan 18 yaşındaki Bethan Weston (@bethanweston), uzaylı temalı Cadılar Bayramı kıyafeti için ideal, ışıltılı, uzay çağı görünümü yarattı. Son görünüm, artı adım adım talimatlar, burada bulunabilir.

 

 

 

 

 

Belfast’ta bulunan 23 yaşındaki Irene De Sá (@dsamakeup), Make Up For Ever sertifikalı bir sanatçı. Irene çiçek ve mücevherle süslü, parlak cilde sahip bir toprak anadan esinlenilmiş kafatası çıkardı. Irene’nin görünümü için buraya tıklamak mümkün.

 

 

 

 

 

18 yaşındaki Rotherham’da bulunan alaylı sanatçı Isabelle Lockett(@isabelle_makeup_), karanlık, uzaylı benzeri gözleri ve gümüş flaşları içeren bir Mars prensesi görünümüne büründü. Adım adım talimatları buradan izlenebilir.

Continue Reading

Haber

Ünlü Film Karakterlerinin Kıyafetleri Sıradan Birine Giydirilse Nasıl Olurdu?

Published

on

Kültleşmiş film kostümleri sıradan birine giydirilirse sizce neye benzerdi?

İtalyan sanatçı Daniel Cuello bu merakını bastırmak adına esprili bir o kadar da bizim büyük beğenimizi kazanan bir projeye dönüştürmüş. Yaşlı, göbekli ve kırmızı burunlu karakterimiz, Black Swan’dan Fight Club’a pek sevilen filmden kostümler giydirilerek karşımıza çıkıyor. Peki ya siz en çok hangi karakteri beğendiniz?

Back To The Future- Marty McFly

Breakfast At Tiffany’s- Holly Golightly

The Big Lebowski – Dude

The Silence of the Lambs – Hannibal

The Royal Tenenbaums – Chas Tenenbaum

Fight Club – Tyler Durden

Black Swan – Nina

Her – Theodore

Continue Reading

Listeler

Birbirinden Harika 15 Kardan Adam Fikri

Published

on

Ülkemizdeki kar yağışı ile beraber kardan adam yapmak isteyenler için birbirinden harika 15 kardan adam fikrini sizler için bir araya getirdik.

Türkiye’nin büyük bir kısmı kara teslim olmuşken okumak için herhalde bu haberdar daha yaratıcısını bulamazdık. Kardan adam 7’den 70’e herkesin büyük bir zevkle yaptığı, yapamayanların da pencerelerinden izleyerek imrendiği bir olaydır. Kar boyu bir çok bölgede 20 santimi aşmışken de kardan adam yapmaktan daha iyi ne olabilir ki? İşte sizler için birbirinden harika 15 kardan adam fikri!

 

Continue Reading

Trending