Connect with us

Orta Dünya

Hobbit 5 Ordular Savaşı Neden Kötüydü? 4 Popüler Şikayet

Published

on

LOR ve Hobbit Serisi son yıllarda sinemanın mihenk taşlarından, kusursuza yakın seyir zevki verdikleri konusunda da hepimiz hemfikiriz, ama gerek otoritelerin gerek izleyicilerin Hobbit’in son serisinden pek memnun kaldıkları söylenemez .

Peki yapımı esnasında milyonlarca dolar harcanan ve binlerce kişinin fiziksel ve mental çalışmaları ile hazırlanan bu seride en çok göze batan 5 problem hangileri ?

1-Bilbo Karakterinin Yetersizliği

Bilbo Karakterini canlandıran Martin Freeman’ın bu serideki oyunculuğu pasif bulunmuş ve kendisi için sadece komedi filmlerinde oynayabilecek bir oyuncu olduğu eleştirilerine maruz kalmış .

38-hobbit-afpgt

2-Berbat Görseller

Özellikle Altın Odası ile Beorn ve Kartalların oluşturduğu sahneyi izleyiciler çok yapay ve gerçeklikten uzak bulmuş , efektlerden dolayı piksel hatası yakaladım diye şikayetlerde bulunan seyirciler bile mevcut .

the-hobbit-the-desolation-of-smaug-critics-tv-spot

3-Tauriel’in Aşkı

Karizmatik güçlü ve Güzel bir Elf Kadınının bir cüce ile olan ilişkisi samimi bulunmuyor ve sırf film içersinde bir aşk olsun diye zoraki ve yapay bir şekilde yerleştirildiği şikayetleri mevcut.

hobbit-lilly1

4-Filmin süresi çok uzun

Hobbit’in aslında bir çocuk macera romanı olduğu biliniyor. Seyircilerin tepkisi kısa sürmesi gereken hikayenin çok fazla detaylandırılması.  Ortak görüş ise Jackson’ın yapım şirketinden aldığı ödeneği çok daha iyi bir proje için harcayabilecekken Hobbit ile heba ettiği yönünde .

Continue Reading
Comments

Gündem

Orta Dünya diye adlandırılan coğrafya Romanya’da çıktı

Yüzüklerin Efendisi serisinde resmedilen Orta Dünya, tüm benzerlikleriyle Romanya’yı çağrıştırıyor.

Published

on

Yüzüklerin Efendisi serisinde resmedilen Orta Dünya, tüm benzerlikleriyle Romanya’yı çağrıştırıyor. 

Dünya üzerinde gişe rekorları kıran ender yapımlardan olan “Yüzüklerin Efendisi/The Lord of the Rings” üçlemesinde, hepimizin heyecanla izlediği Orta Dünya denilen bölgenin dünyamızdaki karşılığı merak konusuydu. Filmin setinin Yeni Zelanda’da olduğu bilinen bir gerçek ise de, çok fazla bilgisayar destekli animasyonla şekillenen sahnelerden dolayı, orada Orta Dünya tadının alınamadığı da bir diğer gerçek. Yapılan araştırma sonucunda aslında Orta Dünya’nın ülkemizden o kadar da uzakta olmadığını görüyoruz. Bir buçuk saatlik bir uçak yolculuğu ile ulaşabileceğimiz bir ülke de, Romanya’da… Aşağıda ki karşılaştırmalı fotoğraflarla Romanya ile Orta Dünya arasındaki benzerliklere göz atabilirsiniz.

ortadunyaromanya

Continue Reading

Haber

Adım adım Hobbit evi nasıl yapılır? (Galeri)

Published

on

Kendi Hobbit evinizi yapmak ister miydiniz?

Galerimizde ki fotoğrafları adım adım takip ederek kendi Hobbit evinizi yapmanız mümkün. Yer alan tasarım tek odalı küçük bir depo için olsada 3+1 ev yapmak isteyenler için temelinde aynı mantığı izlemeleri gerekiyor.

Önce yapacağınız alanı temizleyip düzleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında ise alanın taslağını kum torbaları ile düz zemine belirlemek. Kum torbalarının devrilmemesi için her sırasının arasında dikenli tellerden oluşmuş bir çizgi çekere kum torbalarının devrilmesini ve kaymasını engelleyebilirsiniz. Kum torbaları ile oluşturduğunuz evin dışını tekrardan toprak kaplayarak evi istediğiniz hale getirmeniz mümkün. Daha detaylı bilgileri fotoğraflardan alabilir merak ettiğiniz soruları bize sorabilirsiniz.

 

Earthbag-Dome-2

 

Earthbag-Dome-6

 

Earthbag-Dome-7

 

 

Earthbag-Dome-5

 

 

Earthbag-Dome-3

 

Earthbag-Dome-8

 

Earthbag-Dome-9

 

 

 

Earthbag-Dome-1

Continue Reading

Haber

Hobbit Geyikleri

Published

on

 Bazı Hobbit geyikleri vardır ki arkadaşlar arasında istemsizce ortaya çıkmaktadırlar.

Özellike orta dünya meraklısı ve filmlerle değil kitaplarla öğrenmiş insanlar konu Yüzüklerin Efendisi, Hobbit oldu mu eleştirinin de geyiğin de dibini yapabilirler, buyurun en eğlenceli Hobbit geyikleri.

 

 • Abi şu hayatta tek isteğim var o da Saruman’ın sesine sahip olmak !
 • Evangelina Lilly < Liv Tyler beyler ben bu seriden bunu çıkarttım
 • Abi o kadar altın var nasıl çalınmazlar onca yıl anlamıyorum ?
 • – E abi koskoca ejderha koruyor o kadar altını tabii çalınmaz
 • – Sen koy oraya 15 tane Kayserili bak bakalım orada altın kalıyor mu ?smaug
 • Yapma be Fili o kız için ölmeye değer miydi ? Hadi Liv Tyler için falan olsa eyvallaTauriel-and-Kili-stares-4
 • Bu ne lan ne kadar ana kahraman varsa öldü. Thorin, Fili, Kili hatta Azog ve Bolg. Hobbit, Hobbit değil Game Of Thrones olmuş mübarek
 • Beyler filmin ikinci yarısında Dain Demirayak ölürse ben bu salondan çeker giderim. Hayır kanım kaynadı adama ben de anlamadım valla
 • Thorin’le Azog’un kapışmasından anladım ki tahteravalli taa Orta Dünya’da keşfedilmiş. Kimse artistlik yapmasın.
 • Bira, pipo, çay, şarkılar… Bu ne keyif arkadaş. Yemin ediyorum Orta Dünya size güzel !
 • Beyler yönetmen olmaya karar verdim Sillmarillion’u çekeceğim !
 • Hobbit 3’e tam bölünüyor mu ?
 • Vursana abicim vur ! Akbil basmıyorsun Azog’la savaşıyorsun !azog_the_defiler-the-hobbit-3-the-battle-of-the-five-armies-meet-azog-the-defiler
 • Bu Galadriel melek mi şeytan mı anlamadım gitti.Galadriel_green_3
 • Hobbit’i Yüzüklerin Efendisi’ne bağlayarak bitirmiş iyi olmuş hoş olmuş da filmin sonundan başlayıp başına doğru giden filmler gibi olmamış mı ? Sanki bir Benjamin Button sanki bir Memento..
 • İyi dövüştünüz lan cüceler, helal olsun !

 

Kaynak: Film Kaplumbağası – Yankı Doğa Çınardal

Continue Reading

Trending