Connect with us

Listeler

Hayatımızı Kolaylaştıran Buluşlar

Published

on

Gerek Tasarımcılar ve büyük şirketlerin araştırmaları gerek son kullanıcıların yorumları baz alındığında araştırma şirketlerinin çoğunun mütabık kaldığı bir konu var !

Kamuoyu araştırmaları ve tasarımcı yorumları da , son 10 sene de mobil cihazlar haricinde insanların hayatını kolaylaştıracak yeni ürünlerin sunulamamış olması .
Paylaşacağımız ürünler ise 2015 ve sonrası için hayatımıza çok derin bir şekilde gireceğine inanılan buluşlar.
TellSpec – Besinlerin içeriğinde bulunan bakteriler , allerjenler , kimyasallar ve kalori bilgilerini yansıtan bir mobil cihaz

telespec

Avo – Tropikal Balıklar için kendi kendini temizleyebilen şık görünüşlü ve çok ferah bir kokuya sahip akvaryum .

 

akvaryum-avo

 

Bistro – Siz evde olmadığınız zaman kedi ve köpek gibi evcil hayvanlarınızı yüz okuma aracılığı ile tanıyarak bir öğünlük mama veren bir buluş .

4095291_fb7de20d

 

Butterup – Donmuş tereyağı ve kaymak gibi gıda ürünlerini özel ağızlı yapısı ile daha yiyilebilir durumda değerlendirmemizi sağlayan bir bıçak türü

tereyagi-bicak

 

Icecap – Oda sıcaklığındaki alkollü ve gazlı içecekleri bardağa dolumu esnasında soğutan mükemmel bir buluş .

4095297_e6f12fad

 

Jibo – Teknik anlamda çok fazla detay aktarılmamış olmasına rağmen şu an için tek bilinen ev veya ofis asistanı olarak tasarlanmış olduğu

asistan-jiboı

Jumbo – Bulaşıktan yeni çıkmış olan bıçak , kaşık ve çatalların suyunu süzen basit ve kullanışlı bir kap

jubo-kap

 

Ritot – Projektör , kol saati , mail ve sosyal medya hesaplarınızı senkronize etmeniz durumunda ise sanal bir bildirim merkezi olarak da kullanabileceğiniz bileklik

 

ritot-bileklik

 

Vessyl – İçeceklerinizin kimyasal içeriğini miktarları ile gösterebilen ve içeceğinizin kalması gereken sabit ısıyı koruyan , tükürük analizinden o içeceğe devam edip etmemeniz veya ne kadarına daha ihtiyacınız olduğunu bildiren bir bardak .vessyl-bardak

 

 

Yolkfish – Yumurtanızı sarısından ayıran eğlenceli bir aparat

yolkfish-yumurta

Koza – Bir güvenlik cihazı ancak bu kadar güzel görünebilir ! Koza duvarları , pencere ve kapıları lazer sistemi ile koruyan bir güvenlik sistemi

 

koza-guvenlik

 

Barisieur – Hem çalar hem de Kahve makinası , alarmınızı kurduğunuz saat de kahveniz de hazır !

barisieur- kahve

Cumulous – Güneş ışınları ile şişebilen bir plaj şemsiyesi .

4095308_253e475b

 

 

 

Continue Reading
Comments

Listeler

Cadılar Bayram’ın takip edilmesi gereken Instagram hesapları

Published

on

Instagram, Cadılar Bayramı yaklaşırken kolaylıkla yapılabilecek bayramın ruhuna uygun makyajlarını sunan en yetenekli makyaj sanatçılarını derleyerek bir takip listesi çıkardı.

Seçilen Instagrammer’lar, Cadılar Bayramı’nda farklılaşıp biraz bilim kurgudan, uzaya farklı temalardan esinlenerek klasik Cadılar Bayramı görünümünden ayrışmak isteyenler için bütün öneri ve ipuçlarını adım adım anlatıyor.

Birmingham’da yaşayan 21 yaşındaki Penelope Gwen (@pennold), üç boyutlu bir göze sahip bir holografik, gotik-glam kafatası yarattı. Penelope, Kat Von D’yi de içeren çeşitli tasarımcılar ve güzellik markalarıyla çalıştı ve güzellik üstadı Pat McGrath’ı Instagram takipçilerinden biri olarak görüyor. Adım adım talimatlar da dahil olmak üzere, linkten bu görünüme ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

16 yaşında ve Leeds’te yaşayan Abby Roberts (@abbyrobertsartistry), alaylı bir makyaj sanatçısı ve daha güzel bir Cadılar Bayramı görünümü için mükemmel, eflatun tonlarında mor ve hafif dokunuşlarla parıldayan “Karanlık Peri” makyajı üretti. Bu görünümün nasıl elde edildiğini buradan görülebilir.

 

 

 

 

 

 

Birmingham’da bulunan 18 yaşındaki Bethan Weston (@bethanweston), uzaylı temalı Cadılar Bayramı kıyafeti için ideal, ışıltılı, uzay çağı görünümü yarattı. Son görünüm, artı adım adım talimatlar, burada bulunabilir.

 

 

 

 

 

Belfast’ta bulunan 23 yaşındaki Irene De Sá (@dsamakeup), Make Up For Ever sertifikalı bir sanatçı. Irene çiçek ve mücevherle süslü, parlak cilde sahip bir toprak anadan esinlenilmiş kafatası çıkardı. Irene’nin görünümü için buraya tıklamak mümkün.

 

 

 

 

 

18 yaşındaki Rotherham’da bulunan alaylı sanatçı Isabelle Lockett(@isabelle_makeup_), karanlık, uzaylı benzeri gözleri ve gümüş flaşları içeren bir Mars prensesi görünümüne büründü. Adım adım talimatları buradan izlenebilir.

Continue Reading

Haber

Ünlü Film Karakterlerinin Kıyafetleri Sıradan Birine Giydirilse Nasıl Olurdu?

Published

on

Kültleşmiş film kostümleri sıradan birine giydirilirse sizce neye benzerdi?

İtalyan sanatçı Daniel Cuello bu merakını bastırmak adına esprili bir o kadar da bizim büyük beğenimizi kazanan bir projeye dönüştürmüş. Yaşlı, göbekli ve kırmızı burunlu karakterimiz, Black Swan’dan Fight Club’a pek sevilen filmden kostümler giydirilerek karşımıza çıkıyor. Peki ya siz en çok hangi karakteri beğendiniz?

Back To The Future- Marty McFly

Breakfast At Tiffany’s- Holly Golightly

The Big Lebowski – Dude

The Silence of the Lambs – Hannibal

The Royal Tenenbaums – Chas Tenenbaum

Fight Club – Tyler Durden

Black Swan – Nina

Her – Theodore

Continue Reading

Listeler

Birbirinden Harika 15 Kardan Adam Fikri

Published

on

Ülkemizdeki kar yağışı ile beraber kardan adam yapmak isteyenler için birbirinden harika 15 kardan adam fikrini sizler için bir araya getirdik.

Türkiye’nin büyük bir kısmı kara teslim olmuşken okumak için herhalde bu haberdar daha yaratıcısını bulamazdık. Kardan adam 7’den 70’e herkesin büyük bir zevkle yaptığı, yapamayanların da pencerelerinden izleyerek imrendiği bir olaydır. Kar boyu bir çok bölgede 20 santimi aşmışken de kardan adam yapmaktan daha iyi ne olabilir ki? İşte sizler için birbirinden harika 15 kardan adam fikri!

 

Continue Reading

Trending