Connect with us

Listeler

Facebook hakkında bilmediğiniz 15 bilgi

Published

on

Günümüzde milyonlarca insan tarafından aktif kullanılan Facebook hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz.

Dünyadaki en büyük sosyal medya platformu olan Facebook istatistikleri zorlamaya devam ediyor. Günümüz dünyasında büyük bir değişim kaynağı olan ve gün geçtikte daha da yaygınlaşan sosyal medya sitesi Facebook bakalım ne durumda…

 

1-) Facebook dakikada ortalama 9,671 $ kazanç sağlıyor.

110

2-) Dünyadaki her 8 insandan 1’i facebook’a şu an giriş yapmış durumda.

23

 

3-) Facebook hesapları kriminal olayları çözmekte FBI tarafından kullanılıyor ve bu durum kanunlar önünde geçerli.

32

4-) 2011 yılında Amerika’da gerçekleşen her 3 boşanmadan birinin sebepleri arasında Facebook vardı.

42

5-) Facebook hacker saldırıları sonucu kapalı kaldığı 10 dakikada 220 bin dolardan fazla reklam bütçesi kaybetti.

52

6-) Facebook’da Mike Zuckerberg dışında herkesi engelleyebilirsiniz. Sadece patron o ve dokunulmaz! Bu arada kendisini dürtemezsiniz de…

62

7-) 2006 yılında Chris Putnam Facebook’u hackleyerek profil sayfalarını Myspace sayfası gibi görünmesini sağladı. Facebook ani bir çıkış ile Chris Putnam’i işe aldı. Dostlarını yakın tut, düşmanlarını ise daha yakın!

72

😎 “face”, “book”, “wall”, “poke” ve “like” kelimeleri Facebook markası tarafından tescillenmiş ve korumaya alınmıştır.

82

9-) Yapılan bir araştırmaya göre bir insanın profiline baktığınız ilk 3 dakikalık izlenim onu az da olsa tanımanıza olanak sağlayacaktır.

newzuckprofile

10-) Facebook’un değeri 192 milyar dolardan fazladır.

121

11-) Günde 829 milyon insan facebook’a giriş yapıyor.

132

12-) Ortalama bir facebook kullanıcısı günde 82 bildirim alıyor. Peki ya siz?

142

13-) Facebook kullanıcılarının çoğunda arama yaptıkları kelimeyi durum güncelleme kısmına yazma korkusu var.

152

14-) İnsanlar Facebook’ta her zaman mutlu güncellemeler paylaştığından insanları normalde daha mutlu bir hayat sürdükleri imajını verir. Bu da bizim kendi hayatımızı sorgulamamıza ve depresyona girmemize sebep olur.

17

15-) Çiftlerin %22’si illişkilerin Facebook üzerinden bitirilebileceğini düşünüyor.

192

 

 

Continue Reading
Comments

Listeler

Cadılar Bayram’ın takip edilmesi gereken Instagram hesapları

Published

on

Instagram, Cadılar Bayramı yaklaşırken kolaylıkla yapılabilecek bayramın ruhuna uygun makyajlarını sunan en yetenekli makyaj sanatçılarını derleyerek bir takip listesi çıkardı.

Seçilen Instagrammer’lar, Cadılar Bayramı’nda farklılaşıp biraz bilim kurgudan, uzaya farklı temalardan esinlenerek klasik Cadılar Bayramı görünümünden ayrışmak isteyenler için bütün öneri ve ipuçlarını adım adım anlatıyor.

Birmingham’da yaşayan 21 yaşındaki Penelope Gwen (@pennold), üç boyutlu bir göze sahip bir holografik, gotik-glam kafatası yarattı. Penelope, Kat Von D’yi de içeren çeşitli tasarımcılar ve güzellik markalarıyla çalıştı ve güzellik üstadı Pat McGrath’ı Instagram takipçilerinden biri olarak görüyor. Adım adım talimatlar da dahil olmak üzere, linkten bu görünüme ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

16 yaşında ve Leeds’te yaşayan Abby Roberts (@abbyrobertsartistry), alaylı bir makyaj sanatçısı ve daha güzel bir Cadılar Bayramı görünümü için mükemmel, eflatun tonlarında mor ve hafif dokunuşlarla parıldayan “Karanlık Peri” makyajı üretti. Bu görünümün nasıl elde edildiğini buradan görülebilir.

 

 

 

 

 

 

Birmingham’da bulunan 18 yaşındaki Bethan Weston (@bethanweston), uzaylı temalı Cadılar Bayramı kıyafeti için ideal, ışıltılı, uzay çağı görünümü yarattı. Son görünüm, artı adım adım talimatlar, burada bulunabilir.

 

 

 

 

 

Belfast’ta bulunan 23 yaşındaki Irene De Sá (@dsamakeup), Make Up For Ever sertifikalı bir sanatçı. Irene çiçek ve mücevherle süslü, parlak cilde sahip bir toprak anadan esinlenilmiş kafatası çıkardı. Irene’nin görünümü için buraya tıklamak mümkün.

 

 

 

 

 

18 yaşındaki Rotherham’da bulunan alaylı sanatçı Isabelle Lockett(@isabelle_makeup_), karanlık, uzaylı benzeri gözleri ve gümüş flaşları içeren bir Mars prensesi görünümüne büründü. Adım adım talimatları buradan izlenebilir.

Continue Reading

Haber

Ünlü Film Karakterlerinin Kıyafetleri Sıradan Birine Giydirilse Nasıl Olurdu?

Published

on

Kültleşmiş film kostümleri sıradan birine giydirilirse sizce neye benzerdi?

İtalyan sanatçı Daniel Cuello bu merakını bastırmak adına esprili bir o kadar da bizim büyük beğenimizi kazanan bir projeye dönüştürmüş. Yaşlı, göbekli ve kırmızı burunlu karakterimiz, Black Swan’dan Fight Club’a pek sevilen filmden kostümler giydirilerek karşımıza çıkıyor. Peki ya siz en çok hangi karakteri beğendiniz?

Back To The Future- Marty McFly

Breakfast At Tiffany’s- Holly Golightly

The Big Lebowski – Dude

The Silence of the Lambs – Hannibal

The Royal Tenenbaums – Chas Tenenbaum

Fight Club – Tyler Durden

Black Swan – Nina

Her – Theodore

Continue Reading

Listeler

Birbirinden Harika 15 Kardan Adam Fikri

Published

on

Ülkemizdeki kar yağışı ile beraber kardan adam yapmak isteyenler için birbirinden harika 15 kardan adam fikrini sizler için bir araya getirdik.

Türkiye’nin büyük bir kısmı kara teslim olmuşken okumak için herhalde bu haberdar daha yaratıcısını bulamazdık. Kardan adam 7’den 70’e herkesin büyük bir zevkle yaptığı, yapamayanların da pencerelerinden izleyerek imrendiği bir olaydır. Kar boyu bir çok bölgede 20 santimi aşmışken de kardan adam yapmaktan daha iyi ne olabilir ki? İşte sizler için birbirinden harika 15 kardan adam fikri!

 

Continue Reading

Trending