Connect with us

Haber

Canon’dan vahşi yaşam ve spor fotoğrafçılığına özel lens

Published

on

Canon, spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı meraklıları için tamamen yeni bir süper kompakt telefoto lensi tanıttı.

EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM modeli, görüntü kalitesini iyileştirirken kullanım kolaylığını da artırıyor. Yeni lens, seyahat ederken çok fazla eşya taşımak istemeyen ve yanına yalnızca telefoto lens almak isteyenler için ideal seçenek olacak

                  

İstanbul, 30 Mart 2015 – Canon, heyecanlı spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı için ideal bir seçenek olan, Canon’un ünlü L serisinin yeni üyesi EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM modelini tanıttı. Büyük beğeni toplayan EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM lensinin bir üst modeli olan bu yeni modelde, görüntü kalitesini iyileştiren ve kullanım kolaylığını artıran yükseltmeler yapılarak, bir kompakt süper telefoto zum lensinde performans çıtası daha da yükseğe çıkarılmış oldu.

EF+100-400mm+f4.5-5.6L+IS+II+USM_1

Olağanüstü optik performans ve esneklik 

EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM lensiyle fotoğraf meraklıları, çok yönlülük sunan 100-400mm netlik aralığını kullanarak, hem yakındaki hem de uzaktaki konuları yakalama esnekliğine sahip oluyor. Lensin tamamen yeniden tasarlanan optik yapısında artık tipik çekim koşullarına göre uyarlanmış üç IS moduyla birlikte uzun mesafeli çekimlerde görünür makine sarsıntısı efektlerini azaltan geliştirilmiş 4 duraklı optik Görüntü Sabitleyici yer alırken, Canon’un öncü halka tipli Ultrasonik Motoru hızlı ve sessiz otomatik odaklanma sunuyor.

Işık lekeleri yok oluyor

Deklanşöre her basıldığında en yüksek kaliteye sahip sonuçları sunacak şekilde tasarlanan lensin 21 elemanlı yapısında, Florit ve Süper Ultra Düşük Dağılımlı (Super UD) lens elemanı kombinasyonu ve EF lensinde bir ilk olmak üzere Canon’un yeni Hava Küresi Kaplama (ASC) teknolojisi kullanıldı. Yeni geliştirilmiş yansıma önleyici kaplama, hapsedilmiş havanın ince nano partiküllerinden inşa ediliyor. Bu durum görünür ışık lekelerini ve mercek parlamasını azaltmaya yardım eden bir ultra düşük yansıtmalı indeks katmanı oluşturuyor.

Fotoğrafçılar istedi Canon tasarladı

Canon fotoğrafçılarından alınan kapsamlı geri bildirimlerle güçlendirilen bu lenste, diğer EF zum lensleriyle uyumlu şekilde, klasik  döndürme zum mekanizması dahil olmak üzere bir dizi tasarım yükseltmesi yapıldı. Bu yeni mekanizma sayesinde zum torkunu, hızlı zumlamada pürüzsüz aksiyon sunan özel Zum Dokunma Ayarı halkasıyla ayarlayabilir ve zum ayarını istediğiniz odak uzaklığında kilitleyerek, görüntü kompozisyonunun zuma yanlışlıkla dokunma sonucu değişmesini önleyebilirsiniz.

EF+100-400mm+f4.5-5.6L+IS+II+USM_2

Hala çok dayanıklı

Bir geliştirilmiş telefoto lensine göre inanılmaz kompakt ve hafif olan EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM, fotoğrafçıların ihtiyaç duydukları her şeyi parmaklarının ucuna getirecek şekilde optimize edildi. Lensin tripod bileziği daha pürüzsüz ve rahat döndürme işlemi yapacak şekilde yerleştirildi ve tripod ayağı, gerektiği zaman çıkartılarak, genel lens gövdesi küçültülebiliyor. Yeni bir özel lens siperliği, ET-83D, yeni bir erişim penceresinin dahil edilmesi sayesinde, polarize filtrelerini siperliği çıkarmadan döndürmenize imkan tanıyor.

En zorlayıcı çekim koşulları dahil olmak üzere her yerde kullanılmak üzere tasarlanan bu lens, ünlü L serisi lensin DNA’sını ve dayanıklı yapısını devam ettiriyor. Kullanıcının taleplerine karşı her an hazır olmasını sağlayan tozlanmaya ve su sızdırmaya dayanıklı yapısıyla bu lense her türlü zorlayıcı çekim ortamında güvenebilirsiniz. Lensin dayanıklılığını artırmak için ön ve arka elemanlarda florin kaplama kullanıldı. Böylece lens yüzeyine kir/toz yapışma ve görüntü kalitesini olumsuz etkileme olasılığı azaltıldı.

EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM – temel avantajlar:

·         Çok yönlü, portatif süper telefoto zum lensi

·         Karenin her noktasında üstün görüntü kalitesi

·         4 duraklı Görüntü Sabitleyici makine sarsıntısını önler

·         Zum kontrolünü farklı koşullara göre özelleştirir

·         Hızlı ve sessiz odaklanma

·         Çetin hava koşullarında güvenle çekin

 

Continue Reading

Gündem

Küfür Eden İnsanlar Daha Dürüst Oluyorlar

Published

on

Yapılan bir araştırmaya göre küfür eden insanların daha dürüst ve ikna edici olduğu ortaya çıktı.

Günlük hayatta ‘sövmek’ veyahut bir savunma mekanizması olarak kullanmak nahoş bir alışkanlık olarak bilinir. Ancak yapılan araştırmalar daha ‘renkli’ bir dil kullanmanın bir takım yararlarının olduğunu ortaya koydu. Küfür etmek, yalnızca akıl ve fiziki sıhhatimize yardımcı olmuyor bu arada diğerleriyle konuşmalarımızı pozitif etkiliyor. Hem de ilmi çalışmalara göre bir zeka göstergesi de sayılan küfür, ağrıya dayanıklılığı dahi artırıyor.

 

CNN Türk’ün Huffingtonpost.com’dan derlediği habere göre, küfür etmek müdafaa ettiğiniz bir savın etkinliğini ve ikna ediciliğini  artırıyor. Bunun yanında küfür etmek bir konu ile ilgili nasıl hissettiğinizi ayrıntılı izahınızı veya fiziksel dövüşe girmeden anlatmanızı da sağlıyor.

Yapılan çalışmalara göre söven insanların sıklıkla daha az yalan söyleyen ve daha yüksek ahlaki standartlara sahip insanlar olduğunu gösteriyor.

 

 

Araştırmacılar yaptıkları araştırmada katılımcıların küfür kullanımını inceledi ve kişinin doğruluğunu belirlemek için kontrol sualleri soran bir grup değerlendirmeden oluşan bir yalan ölçeği yapmalarını sağladılar. Çalışma küfür edenlerle dürüstlük düzeyleri arasında direk ilişki tespit ettiler.

“Küfür etmek ağrıya olan dayanıklılığınızı artırır”

Parmağımızı çarptığımızda bir iki sayıp küfretme işe yarıyorsa, bunun bir sebebi var. 2011’de yayınlanan bir çalışmaya göre, sövme ağrıya dayanabilme yeteneğinizi artırabilir. Time’ın yer verdiği yazıda araştırmacılar küfretmenin vücuttaki, morfin gibi ilaçların yatıştırma tesirine benzeyen, tabii, ağrı kesici kimyevilerin salgısını harekete geçirdiğini iddia etti.

“Küfür zeka göstergesidir”

Çalışmalar tabu kabul edilen kelimeleri akıcı kullanmanın genelden daha geniş bir söz dağarcığına işaret ettiğini gösterdi. Sövme üzerinde çalışan araştırmacılar alışkanlığın daha yüksek IQ düzeyine bağlı olabileceğini de ilave etti.

Continue Reading

Haber

Hey! Douglas ile Disko Ritimleri Babylon’da

Published

on

Türkiye müziğini disko ritimleriyle yeniden harmanlayan Hey! Douglas, 10 Kasım Cuma gecesi saat 23.00’da -S-World Bir Dünya Konser sponsorluğunda Babylon’da.

Son zamanların başarılı solo projelerinden Hey! Douglas’ın 70’li yılların psikedelik, funk ve soul şarkılarını yine 70’lerin disko ritimleri ile harmanlıyor.

BABYLON PROGRAMI

Tarih Etkinlik
10 Kasım 2017 Cuma Hey! Douglas -S-World Bir Dünya Konser
11 Kasım 2017 Cumartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Kenan Doğulu ”İhtimaller”
12 Kasım 2017 Pazar 27. Akbank Jazz Festivali: Social Inclusion Band
13 Kasım 2017 Pazartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Howe Gelb Piano Trio
14 Kasım 2017 Salı 27. Akbank Jazz Festivali: Quincy Jones Presents: Alfredo Rodriguez Trio
15 Kasım 2017 Çarşamba 27. Akbank Caz Festivali: Mark Guiliana Jazz Quartet
16 Kasım 2017 Perşembe 27. Akbank Jazz Festivali: ALA.NI
17 Kasım 2017 Cuma 27. Akbank Jazz Festivali: Ephemerals
17 Kasım 2017 Cuma 27. Akbank Jazz Festivali: Midnight Session: DJ Nomad (Africaine 808)
18 Kasım 2017 Cumartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Mop Mop Feat. Anthony Joseph
18 Kasım 2017 Cumartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Midnight Session: DJ Style-ist
22 Kasım 2017 Çarşamba Ağaçkakan
23 Kasım 2017 Perşembe XXF Very Very French Festival: Amadou & Mariam
24 Kasım 2017 Cuma XXF Very Very French Festival: Kartell
24 Kasım 2017 Cuma XXF Very Very French Festival: Cézaire
25 Kasım 2017 Cumartesi XXF Very Very French Festival: Erik Truffaz
28 Kasım 2017 Salı Nilipek.
29 Kasım 2017 Çarşamba Michelle Gurevich / Ön Grup: Twin Sons
30 Kasım 2017 Perşembe XXF Very Very French Festival: Vincent Peirani
1 Aralık 2017 Cuma Oldies But Goldies
2 Aralık 2017 Cumartesi XXF Very Very French Festival: Amine Edge & Dance
6 Aralık 2017 Çarşamba XXF Very Very French Festival: Aquaserge
6 Aralık 2017 Çarşamba XXF Very Very French Festival: Juniore
7 Aralık 2017 Perşembe Kardeş Türküler
8 Aralık 2017 Cuma DJ Hell – Midnight Session
9 Aralık 2017 Cumartesi GusGus (Live) -S-World Bir Dünya Konser
13 Aralık 2017 Çarşamba Vega
14 Aralık 2017 Perşembe Kalben -S-World Bir Dünya Konser
16 Aralık 2017 Cumartesi Omar Souleyman / Nusaibin – Midnight Session
20 Aralık 2017 Çarşamba Adamlar
22 Aralık 2017 Cuma Shantel – Midnight Session
12 Ocak 2018 Cuma Ezhel
22 Şubat 2018 Perşembe Ghostpoet
24 Şubat 2018 Cumartesi Weval
9 Mart 2018 Cuma Stavroz
10 Mart 2018 Cumartesi Stavroz

Biletler, Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden ve Babylon Gişe’den satın alınabiliyor.

Continue Reading

Haber

Efsanevi progresif rock grubu Camel İstanbul’da!

Published

on

Efsanevi progresif rock grubu Camel 23 Mayıs’ta Zorlu PSM’de sahne alacak!

Dünyanın her köşesinde saygı grupları tarafından şarkıları tekrar tekrar çalınan, Opeth ve Porcupine Tree grupları tarafından en büyük ilham kaynağı olarak gösterilen Camel, 23 Mayıs’ta unutulmaz bir performans için Zorlu PSM’de olacak. Konserin biletleri bugün itibariyle, zorlupsm.com, biletix.com ve Zorlu PSM ana gişesi üzerinden satışta!

https://www.youtube.com/watch?v=NmSzIuyWDxs

1971’de kurulan progresif rock grubu Camel, Andrew Latimer’in öncülüğünde, 14 stüdyo albümü, 14 single, çok sayıda derleme ve canlı albüm yayınladı. Caz, klasik müzik, barok müzik, blues ve elektronik müziği bir araya getiren topluluk, yıllar içinde kült seviyesine erişti ve kendine sadık bir hayran kitlesi yaratmayı başardı. Başlangıçta Andrew Latimer, davulcu Andy Ward ve basçı Doug Ferguson’dan oluşan ve The Brew adıyla kurulan grup, ilk olarak Phillip Goodhand-Tait’in arkasında çaldıkları “I Think I’ll Write a Song” albümünü çıkardı. Piyanist Peter Bardens’ın gruba katılmasıyla Camel adını alan dörtlünün kendi adını taşıyan ilk albümü 1972 yılında yayınlandı.

Mirage albümünden bugüne…

Camel 1974 yılında daha sonra onları gelmiş geçmiş en iyi progresif rock listelerinde üst sıralara taşıyacak olan Mirage albümünü yayınladı. Mirage’ın yayınlanmasının ardından Amerika’da 3 aylık bir turneye çıkan topluluk, üçüncü albümlerini Paul Gallico’nun romanından ilham alarak “The Snow Goose” adıyla 1974 yılında piyasaya sürdü. İngiltere müzik listelerinde ilk 30’a giren albüm, senfonik rock için bir başyapıt olarak kabul edildi ve müzik basınından büyük övgüler aldı.

1979’daki “I Can See Your House From Here” albümünün ardından 1981’de Nude, 1982’de The Single Factor ve 1984’te Stationery Traveler’ı yayınlayan Camel, Latimer’in Amerika taşınması ile 1991 yılına kadar müzik hayatına ara verdi. Kurulduğu günden bu yana grubun tek daimi üyesi olan Latimer, 1991 yılında Camel Productions’ı kurdu ve “Dust and Dreams”ı kendini özleyen hayranlarına armağan etti.

1996’da “Harbor of Tears”, 1999’da “Rajaz” ve 2002’de “A Nod and a Wink”ı çıkaran Latimer, derleme albümlerini “Rainbows End: An Anthology 1973-1985” ismiyle 2010’da yayınladı ve bunu takiben 2013’de “The Snow Goose” un yeni kaydı müzikseverler ile buluştu.

Anrew Latimer liderliğindeki efsanevi İngiliz progresif rock grubu Camel, hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir gece için 23 Mayıs Çarşamba akşamı Zorlu PSM’de olacak.

Tarih: 23 Mayıs, Çarşamba

Yer: Zorlu PSM, Ana Tiyatro

Bilet fiyatları: Ön satış: 1. Kategori 205 TL / 2. Kategori 185 TL / 3. Kategori 155 TL / 4. Kategori 120 TL / 5. Kategori 95 TL Genel satış: 1. Kategori 225 TL / 2. Kategori 205 TL / 3. Kategori 170 TL / 4. Kategori 135 TL / 5. Kategori 105 TL

Continue Reading

Trending