Connect with us

Listeler

Astronotların Uzayda Yaşantısı İle İlgili Bilmediğiniz 12 Bilgi

Published

on

Astronotların uzayda yaşamlarının zor olduğunu biliyoruz, peki ne gibi zorluklarla mücadele ediyorlar?

Yer çekimsiz ortam dendiğinde hemen hemen herkesin severek yer almak isteyeceği bir mekan aklınıza gelse de gerçekten hayatlarını burada sürdürmek zorunda olan insanlar için durum gerçekten uğraş verici. Yer çekimsiz ortamın neler getirdiği tam bilinmese de aslında bir çok günlük işimizi daha zor yollardan yapmayı tercih etmek zorunda kalabilirsiniz,

 

Yıkanmış bir kıyafeti kurutma amaçlı sıkma

astronot

 

Tırnakları vakumlayarak saçılmasını engelleyen bir mazgalın üzerinde kesme

astronot2

Astronotlar kırıntılar yüzünden ekmek yiyemezler bunun yerine lavaş ekmeği tercih ederler
astronot3

Dişlerinizi fırçalarken diş macunundan kurtulmanın tek yolu yutmaktır.

astronot4

Astronotların kusmak için kullandıkları özel torbaları vardır.

astronot5

Astronotlar saçlarını özel vakumlu bir makina ile kesmek zorundadırlar.
astronot6

Uzaydaki yemekler genelde puding formundadır.
astronot7

Uzaya gönderilen sebzelerin suyu çıkartılmıştır, yemeden önce tekrar sulandırmanız gerekmektedir.

astronot8

Ellerini yıkamaz üçün küçük bir damla su yeterlidir.

astronot9

Konser fıstık işte bu şekilde görünür,

astronot10

Uyurken etrafta uçuşmalarını önleyen özel kıyafetlerin içerisinde uyurlar.

astronot11

Uzayda ağlarsanız göz yaşı yüzünüze yapışır.astronot12

Continue Reading
Comments

Listeler

Cadılar Bayram’ın takip edilmesi gereken Instagram hesapları

Published

on

Instagram, Cadılar Bayramı yaklaşırken kolaylıkla yapılabilecek bayramın ruhuna uygun makyajlarını sunan en yetenekli makyaj sanatçılarını derleyerek bir takip listesi çıkardı.

Seçilen Instagrammer’lar, Cadılar Bayramı’nda farklılaşıp biraz bilim kurgudan, uzaya farklı temalardan esinlenerek klasik Cadılar Bayramı görünümünden ayrışmak isteyenler için bütün öneri ve ipuçlarını adım adım anlatıyor.

Birmingham’da yaşayan 21 yaşındaki Penelope Gwen (@pennold), üç boyutlu bir göze sahip bir holografik, gotik-glam kafatası yarattı. Penelope, Kat Von D’yi de içeren çeşitli tasarımcılar ve güzellik markalarıyla çalıştı ve güzellik üstadı Pat McGrath’ı Instagram takipçilerinden biri olarak görüyor. Adım adım talimatlar da dahil olmak üzere, linkten bu görünüme ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

16 yaşında ve Leeds’te yaşayan Abby Roberts (@abbyrobertsartistry), alaylı bir makyaj sanatçısı ve daha güzel bir Cadılar Bayramı görünümü için mükemmel, eflatun tonlarında mor ve hafif dokunuşlarla parıldayan “Karanlık Peri” makyajı üretti. Bu görünümün nasıl elde edildiğini buradan görülebilir.

 

 

 

 

 

 

Birmingham’da bulunan 18 yaşındaki Bethan Weston (@bethanweston), uzaylı temalı Cadılar Bayramı kıyafeti için ideal, ışıltılı, uzay çağı görünümü yarattı. Son görünüm, artı adım adım talimatlar, burada bulunabilir.

 

 

 

 

 

Belfast’ta bulunan 23 yaşındaki Irene De Sá (@dsamakeup), Make Up For Ever sertifikalı bir sanatçı. Irene çiçek ve mücevherle süslü, parlak cilde sahip bir toprak anadan esinlenilmiş kafatası çıkardı. Irene’nin görünümü için buraya tıklamak mümkün.

 

 

 

 

 

18 yaşındaki Rotherham’da bulunan alaylı sanatçı Isabelle Lockett(@isabelle_makeup_), karanlık, uzaylı benzeri gözleri ve gümüş flaşları içeren bir Mars prensesi görünümüne büründü. Adım adım talimatları buradan izlenebilir.

Continue Reading

Haber

Ünlü Film Karakterlerinin Kıyafetleri Sıradan Birine Giydirilse Nasıl Olurdu?

Published

on

Kültleşmiş film kostümleri sıradan birine giydirilirse sizce neye benzerdi?

İtalyan sanatçı Daniel Cuello bu merakını bastırmak adına esprili bir o kadar da bizim büyük beğenimizi kazanan bir projeye dönüştürmüş. Yaşlı, göbekli ve kırmızı burunlu karakterimiz, Black Swan’dan Fight Club’a pek sevilen filmden kostümler giydirilerek karşımıza çıkıyor. Peki ya siz en çok hangi karakteri beğendiniz?

Back To The Future- Marty McFly

Breakfast At Tiffany’s- Holly Golightly

The Big Lebowski – Dude

The Silence of the Lambs – Hannibal

The Royal Tenenbaums – Chas Tenenbaum

Fight Club – Tyler Durden

Black Swan – Nina

Her – Theodore

Continue Reading

Listeler

Birbirinden Harika 15 Kardan Adam Fikri

Published

on

Ülkemizdeki kar yağışı ile beraber kardan adam yapmak isteyenler için birbirinden harika 15 kardan adam fikrini sizler için bir araya getirdik.

Türkiye’nin büyük bir kısmı kara teslim olmuşken okumak için herhalde bu haberdar daha yaratıcısını bulamazdık. Kardan adam 7’den 70’e herkesin büyük bir zevkle yaptığı, yapamayanların da pencerelerinden izleyerek imrendiği bir olaydır. Kar boyu bir çok bölgede 20 santimi aşmışken de kardan adam yapmaktan daha iyi ne olabilir ki? İşte sizler için birbirinden harika 15 kardan adam fikri!

 

Continue Reading

Trending