Connect with us

Haber

Alabileceğiniz en iyi harici batarya – Romoss Sailing 5 (İnceleme)

Published

on

Günümüzde farklı mecralardan temin edebileceğiniz 50-200 TL arası temin edebileceğiniz harici bataryalar mevcut.

O kadar çok farklı tarzda, kapasitede, ağırlıkta batarya var ki insanların böyle bir ürün alması gerektiğinde yaptığı internet araştırmaları bile yetersiz kalabiliyor. Kapasiteyi yüksek tutmak istersen ürünü ağırlaştıranlar, fiyatı azaltmak için ince plastik kullanıp ürünü dayanıksız hale getiren yada ısınma sorunu yaşatan harici bataryalardan sonra sonunda gözüm kapalı insanlara önerebileceğimiz bir harici batarya buldum.

İlk defa bir incelemede “FanBoy” olduğumu düşünebilirsiniz fakat bu güne kadar kullandığım onlarca harici batarya arasında Romoss Sailing 5 en iyisiydi diyebilirim.  Gerek tasarımı, gerek batarya kapasitesi ve gerekse performansı ile bu ürün bütün ihtiyaçlarımı en yüksek derecede karşılıyordu.

 

rommos-sailing-5-gorsel

Tasarım

Romoss Sailing 5 beyaz sertleştirilmiş plastikten yapılma gerçekten dayanıklı bir ürün. Alt ve üst yüzü beyaz olan ürünün yan çizgisi ise gri bir biçimde. Ön tarafında bulunan 2 adet usb girişi bulunurken yan tarafından ise 4 adet led, açma/kapama tuşu ve micro usb girişi bulunuyor. Bu ledlerden her biri bataryanın %25 lik sarj durumunu temsil ediyor ve şarjınızın ne kadar kaldığını yaklaşık olarak buradan öğrenebiliyorsunuz. Ürünün 2 adet usb girişi ise farklı güçlerde sarj olanağı sağlıyor. Yukarda bulunan USB girişi 2.1 amperlik bir güç çıkışı sağlarken alt tarafta bulunan giriş 1 amperlik bir güç çıkışı sağlıyor. Batarya ömrü göze alındığında 296 gram gibi bir ağırlığa sahip olan Romoss Sailing 5 her ne kadar çantaya konduğunda unutulabilse de biraz ağır olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

Ürünün boyutları ise: 138mm x 62mm x 215mm

rommos-sailing-5-tasarim

Batarya

Romoss Sailing 5 batarya olarak harika ötesi bir performans sunuyor diyebiliriz. 13 bin mAh kapasiteli batarya ciddi anlamda yeter de artar cinsinden. Çoğu kişi aldıkları benzer ürünlerin gene yüksek değerlerde olduğunu fakat olması gerektiği kadar sarj süresi sağlamamasından yakınmakta fakat Romoss ürününde bunu yaşamayacağınızın garantisini ben verebilirim. Asus Zenfone 5 kullanıcısı olarak telefonumun 3200 mAh lık bir bataryası bulunuyor. Tam sarj olmuş bir Romoss Sailing 5 ile bataryamı tam olarak 3 kere doldurdum ve hala %25 lik bir batarya kaldığını gösteriyordu cihaz bana. Muadili ürünler arasında özellikle batarya performansı ile ön plana çıkan ürün aynı zamanda çok hızlı şarj ediyor. Eski nesil bataryalar telefonlarınızı olması gerekenden 1/3 oranında bir hızla şarj ederken Romoss Sailing 5 sanki prizden dolduruyormuş edasıyla ürünü şarj ediyor.

Bu kadar büyük ve hakkını veren bir bataryanın tek sorunu da tabiki şarj süresi. Yinede sunduğu pil kapasitesi düşünülürse bence yeterli bir düzeydi gibi duruyor. Prizden 8.5 saatte sarj olan ürün USB’den ise 33 saatte sarj oluyor. Günlük kullanımda zaten bitirmenize imkan vermediğim bu bataryayı akşam yatmadan şarja koyup sabah uyandığınızda yanınıza alabilirsiniz. USB’den sarj etmeyi ise düşünmeyin bile!

 

rommos-sailing-5-batarya

 

Fiyat / Performans:

140 lira ve üzeri fiyatlar ile Türkiye’den temin edebileceğiniz bu ürün kesinlikle parasının hakkını veriyor. Çin’den yarı fiyatına aldığınız ucuz  ürünler 2 ay sonra batarya sorunu çıkartmaya başladığında yada USB lehimleri koptuğunda paranızın ne kadar hızlı çöpe gidebileceğini anlayacaksınız. Gerek batarya kapasitesi, gerekse ürünün cihazları şarj etme süresi göz önüne bu ürün kesinlikle ama kesinlikle fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor.

Continue Reading
Comments

Gündem

Küfür Eden İnsanlar Daha Dürüst Oluyorlar

Published

on

Yapılan bir araştırmaya göre küfür eden insanların daha dürüst ve ikna edici olduğu ortaya çıktı.

Günlük hayatta ‘sövmek’ veyahut bir savunma mekanizması olarak kullanmak nahoş bir alışkanlık olarak bilinir. Ancak yapılan araştırmalar daha ‘renkli’ bir dil kullanmanın bir takım yararlarının olduğunu ortaya koydu. Küfür etmek, yalnızca akıl ve fiziki sıhhatimize yardımcı olmuyor bu arada diğerleriyle konuşmalarımızı pozitif etkiliyor. Hem de ilmi çalışmalara göre bir zeka göstergesi de sayılan küfür, ağrıya dayanıklılığı dahi artırıyor.

 

CNN Türk’ün Huffingtonpost.com’dan derlediği habere göre, küfür etmek müdafaa ettiğiniz bir savın etkinliğini ve ikna ediciliğini  artırıyor. Bunun yanında küfür etmek bir konu ile ilgili nasıl hissettiğinizi ayrıntılı izahınızı veya fiziksel dövüşe girmeden anlatmanızı da sağlıyor.

Yapılan çalışmalara göre söven insanların sıklıkla daha az yalan söyleyen ve daha yüksek ahlaki standartlara sahip insanlar olduğunu gösteriyor.

 

 

Araştırmacılar yaptıkları araştırmada katılımcıların küfür kullanımını inceledi ve kişinin doğruluğunu belirlemek için kontrol sualleri soran bir grup değerlendirmeden oluşan bir yalan ölçeği yapmalarını sağladılar. Çalışma küfür edenlerle dürüstlük düzeyleri arasında direk ilişki tespit ettiler.

“Küfür etmek ağrıya olan dayanıklılığınızı artırır”

Parmağımızı çarptığımızda bir iki sayıp küfretme işe yarıyorsa, bunun bir sebebi var. 2011’de yayınlanan bir çalışmaya göre, sövme ağrıya dayanabilme yeteneğinizi artırabilir. Time’ın yer verdiği yazıda araştırmacılar küfretmenin vücuttaki, morfin gibi ilaçların yatıştırma tesirine benzeyen, tabii, ağrı kesici kimyevilerin salgısını harekete geçirdiğini iddia etti.

“Küfür zeka göstergesidir”

Çalışmalar tabu kabul edilen kelimeleri akıcı kullanmanın genelden daha geniş bir söz dağarcığına işaret ettiğini gösterdi. Sövme üzerinde çalışan araştırmacılar alışkanlığın daha yüksek IQ düzeyine bağlı olabileceğini de ilave etti.

Continue Reading

Haber

Hey! Douglas ile Disko Ritimleri Babylon’da

Published

on

Türkiye müziğini disko ritimleriyle yeniden harmanlayan Hey! Douglas, 10 Kasım Cuma gecesi saat 23.00’da -S-World Bir Dünya Konser sponsorluğunda Babylon’da.

Son zamanların başarılı solo projelerinden Hey! Douglas’ın 70’li yılların psikedelik, funk ve soul şarkılarını yine 70’lerin disko ritimleri ile harmanlıyor.

BABYLON PROGRAMI

Tarih Etkinlik
10 Kasım 2017 Cuma Hey! Douglas -S-World Bir Dünya Konser
11 Kasım 2017 Cumartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Kenan Doğulu ”İhtimaller”
12 Kasım 2017 Pazar 27. Akbank Jazz Festivali: Social Inclusion Band
13 Kasım 2017 Pazartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Howe Gelb Piano Trio
14 Kasım 2017 Salı 27. Akbank Jazz Festivali: Quincy Jones Presents: Alfredo Rodriguez Trio
15 Kasım 2017 Çarşamba 27. Akbank Caz Festivali: Mark Guiliana Jazz Quartet
16 Kasım 2017 Perşembe 27. Akbank Jazz Festivali: ALA.NI
17 Kasım 2017 Cuma 27. Akbank Jazz Festivali: Ephemerals
17 Kasım 2017 Cuma 27. Akbank Jazz Festivali: Midnight Session: DJ Nomad (Africaine 808)
18 Kasım 2017 Cumartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Mop Mop Feat. Anthony Joseph
18 Kasım 2017 Cumartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Midnight Session: DJ Style-ist
22 Kasım 2017 Çarşamba Ağaçkakan
23 Kasım 2017 Perşembe XXF Very Very French Festival: Amadou & Mariam
24 Kasım 2017 Cuma XXF Very Very French Festival: Kartell
24 Kasım 2017 Cuma XXF Very Very French Festival: Cézaire
25 Kasım 2017 Cumartesi XXF Very Very French Festival: Erik Truffaz
28 Kasım 2017 Salı Nilipek.
29 Kasım 2017 Çarşamba Michelle Gurevich / Ön Grup: Twin Sons
30 Kasım 2017 Perşembe XXF Very Very French Festival: Vincent Peirani
1 Aralık 2017 Cuma Oldies But Goldies
2 Aralık 2017 Cumartesi XXF Very Very French Festival: Amine Edge & Dance
6 Aralık 2017 Çarşamba XXF Very Very French Festival: Aquaserge
6 Aralık 2017 Çarşamba XXF Very Very French Festival: Juniore
7 Aralık 2017 Perşembe Kardeş Türküler
8 Aralık 2017 Cuma DJ Hell – Midnight Session
9 Aralık 2017 Cumartesi GusGus (Live) -S-World Bir Dünya Konser
13 Aralık 2017 Çarşamba Vega
14 Aralık 2017 Perşembe Kalben -S-World Bir Dünya Konser
16 Aralık 2017 Cumartesi Omar Souleyman / Nusaibin – Midnight Session
20 Aralık 2017 Çarşamba Adamlar
22 Aralık 2017 Cuma Shantel – Midnight Session
12 Ocak 2018 Cuma Ezhel
22 Şubat 2018 Perşembe Ghostpoet
24 Şubat 2018 Cumartesi Weval
9 Mart 2018 Cuma Stavroz
10 Mart 2018 Cumartesi Stavroz

Biletler, Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden ve Babylon Gişe’den satın alınabiliyor.

Continue Reading

Haber

Efsanevi progresif rock grubu Camel İstanbul’da!

Published

on

Efsanevi progresif rock grubu Camel 23 Mayıs’ta Zorlu PSM’de sahne alacak!

Dünyanın her köşesinde saygı grupları tarafından şarkıları tekrar tekrar çalınan, Opeth ve Porcupine Tree grupları tarafından en büyük ilham kaynağı olarak gösterilen Camel, 23 Mayıs’ta unutulmaz bir performans için Zorlu PSM’de olacak. Konserin biletleri bugün itibariyle, zorlupsm.com, biletix.com ve Zorlu PSM ana gişesi üzerinden satışta!

https://www.youtube.com/watch?v=NmSzIuyWDxs

1971’de kurulan progresif rock grubu Camel, Andrew Latimer’in öncülüğünde, 14 stüdyo albümü, 14 single, çok sayıda derleme ve canlı albüm yayınladı. Caz, klasik müzik, barok müzik, blues ve elektronik müziği bir araya getiren topluluk, yıllar içinde kült seviyesine erişti ve kendine sadık bir hayran kitlesi yaratmayı başardı. Başlangıçta Andrew Latimer, davulcu Andy Ward ve basçı Doug Ferguson’dan oluşan ve The Brew adıyla kurulan grup, ilk olarak Phillip Goodhand-Tait’in arkasında çaldıkları “I Think I’ll Write a Song” albümünü çıkardı. Piyanist Peter Bardens’ın gruba katılmasıyla Camel adını alan dörtlünün kendi adını taşıyan ilk albümü 1972 yılında yayınlandı.

Mirage albümünden bugüne…

Camel 1974 yılında daha sonra onları gelmiş geçmiş en iyi progresif rock listelerinde üst sıralara taşıyacak olan Mirage albümünü yayınladı. Mirage’ın yayınlanmasının ardından Amerika’da 3 aylık bir turneye çıkan topluluk, üçüncü albümlerini Paul Gallico’nun romanından ilham alarak “The Snow Goose” adıyla 1974 yılında piyasaya sürdü. İngiltere müzik listelerinde ilk 30’a giren albüm, senfonik rock için bir başyapıt olarak kabul edildi ve müzik basınından büyük övgüler aldı.

1979’daki “I Can See Your House From Here” albümünün ardından 1981’de Nude, 1982’de The Single Factor ve 1984’te Stationery Traveler’ı yayınlayan Camel, Latimer’in Amerika taşınması ile 1991 yılına kadar müzik hayatına ara verdi. Kurulduğu günden bu yana grubun tek daimi üyesi olan Latimer, 1991 yılında Camel Productions’ı kurdu ve “Dust and Dreams”ı kendini özleyen hayranlarına armağan etti.

1996’da “Harbor of Tears”, 1999’da “Rajaz” ve 2002’de “A Nod and a Wink”ı çıkaran Latimer, derleme albümlerini “Rainbows End: An Anthology 1973-1985” ismiyle 2010’da yayınladı ve bunu takiben 2013’de “The Snow Goose” un yeni kaydı müzikseverler ile buluştu.

Anrew Latimer liderliğindeki efsanevi İngiliz progresif rock grubu Camel, hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir gece için 23 Mayıs Çarşamba akşamı Zorlu PSM’de olacak.

Tarih: 23 Mayıs, Çarşamba

Yer: Zorlu PSM, Ana Tiyatro

Bilet fiyatları: Ön satış: 1. Kategori 205 TL / 2. Kategori 185 TL / 3. Kategori 155 TL / 4. Kategori 120 TL / 5. Kategori 95 TL Genel satış: 1. Kategori 225 TL / 2. Kategori 205 TL / 3. Kategori 170 TL / 4. Kategori 135 TL / 5. Kategori 105 TL

Continue Reading

Trending