Kapat

Alabileceğiniz en iyi 2’si 1 arada “Acer Switch 10”

Anasayfa Haber Alabileceğiniz en iyi 2’si 1 arada “Acer Switch 10”

Tasarımı ve teknik özellikleri ile beğenimizi toplayan Switch 10, mobil kitleye hitap eden harika bir cihaz diyebiliriz

Hem tablet olarak hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanabildiğiniz 2’si 1 arada bu cihaz dışarıda temel evrak işlerinizi yapmanıza, görüntülü görüşme gerçekleştirmenize ve yolculuk ederken dizi  & film izlemenize olanak sağlıyor. Switch 10 900 TL’lik fiyatı ile muadili ürünlere göre gayet uygun bir fiyat sergilerken fiyat/ performans olarak bizden tam not aldı.
Windows 8.1 işletim sistemi ile gelen bu küçük ürün Intel Atom işlemcisi barındırıyor ve 2GB ram ile desteklenmiş durumda. Intel HD grafik kartı kullanan Acer Switch 10 Hd bir ön kameraya sahip ve 1.17 kilo ağırlığında.
Tasarımı itibarıyla dört farklı şekilde kullanılabilen cihaz  dizüstü bilgisayar, tablet, sadece ekran modu ve “V” modu şeklinde kullanım imkanı sunuyor.
Acer-Aspire-Switch-image1
Switch 10 tasarım açısından da görevini tam yerine getiriyor. Tasarımdan çok işlevselliğin ön plana çıktığı üründe belki de en çok sorulan soru ekran ve klavye modülü birleşme menteşeleri idi. Burada menteşe yerine güçlü mıknatıslar kullanan Acer firması ürünün hakkını vermiş ve beklentimizin çok üzerinde bir mıknatıs kullanmış. Ekrandan tutup havaya kaldırmanız durumunda bile sallanmayan Switch 10 bu özelliği ile rakiplerinden bir adım ön plana çıkıyor.
Klavye tuşları konusunda eleştirebileceğimiz Switch 10’un tuşları fazla aralıklı ve materyal olarak da pek kaliteli hissettirmiyor. Açık tuş arasında alışmakta zorlansak da 1 haftalık bir kullanım sonucu klavyeye alışmak mümkün.
Klavye üzerinde yalnızca 1 adet USB girişi bulunurken geri kalan bütün girişler Ekran/Tablet’in çevresine konumlandırılmış durumda.  Ekranda microUSB, microHDMI, microSD kart ve kulaklık girişi bulunurken üründe yalnızca 1 adet USB girişi bulunması bizi hayal kırıklığına uğrattı.

Acer Switch 10
Adından da belli olacağı gibi 10 inc boyutunda olan Switch 10 dokunmatik hassasiyeti ise oldukça kaliteli. Ekran olarak 1366×768 bir çözünürlük sunan Switch 10 178 dereceye kadar görüş açısı sunuyor ve Gorilla Glass 3 teknolojisi ile korunuyor. Sanal klavye ile de iyi performans aldığımız ürün kesinlikle beklentilerinizin üzerinde bir performans sunacaktır.
En çok merak edilen soru ise pil ömrü olacaktır. Atom işlemci kullanan ve HD grafik kartı ile desteklenen Switch 10’un pil ömrü 4-6 saat arası. Bu arada bu sürenin yoğun kullanımı içerdiğini de belirtmek isteriz. Yani sadece office programları ile bir kullanım sergileyecekseniz optimal durumda 8 saatlik bir performans sergileyebilmekte Switch 10.

Artıları;

Tasarım
Mıknatıslı Menteşeler
Dokunmatik Hassasiyeti
Fiyat/Performans

Eksileri;

Klavye tuşları
Az USB Bağlantısı