5. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali başladı

5. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali başladı. Açılış töreni 15 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşti.

5. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, 15 Ekim tarihinde, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda ki açılış töreni ile başladı. Festivalin bu yıl ki temasını “Ayr/mc/l/k” mottosu oluşturuyor. Açılış töreninde, Akademi Onur ödülü, yazar Ineke Van Der Valk’a; Sinema Onur ödülü ise Tomris Giritlioğlu’na verildi. Festivalde gösterilecek olan filmler, 16 – 22 Ekim tarihleri arasında; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi çatısı altında Beyoğlu Atlas ve Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi sinemalarında izleyici ile buluşacak. Venedik ve Altın Koza’dan ödüllerle dönen “Abluka” filmi de festival kapsamında gösterilecek. Festivalin jürisinde, Demet Akbağ, Serdar Akar, Yrd. Doç. Dr. Selman Dursun, Sevin Okyay ve Lucie Bader isimleri Uzun metraj kategorisinde; Ozan Güven, Mehmet Acar ve Engin Ertan isimleri de Kısa metraj kategorisinde yer alacak.

Festival boyunca tüm seanslar için öğrenci biletlerinin ücreti 5 TL; tam biletler ise hafta için gündüz seanslarında 5 TL, hafta içi akşam ve tüm hafta sonu seanslarında da 10 TL’dir.

Written by Alper Burak Çan

30’a yakın yaşlarda, 9-6 yolları beyaz yaka emekçisi, her daim müzisyen; sanat aşığı bir kedisever. Herkes gibi lisans diplomalı, herkeste olması gerektiği kadar mücadeleci. Eşitliğe ve özgürlüğe aşık, aydınlık umutlu, karanlıkla kavgalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mercury Ödülü adayları belli oldu

“Düğün Dernek 2: Sünnet”ten halaylı fragman