Connect with us

Listeler

Game of Thrones’un Son Bölümünden 5 Sahnede, Yüzüklerin Efendisi Benzeşmesi!

Game of Thrones’un efsane seri The Lord of The Rings’e benzerliğinin yoğun bir şekilde tartışılırken; dizinin, televizyon tarihine geçen 6. sezon 9. bölümünden; bu benzerliği kanıtlayan 5 sahneyi derledik.

Published

on

Game of Thrones’un efsane seri The Lord of The Rings’e benzerliğinin yoğun bir şekilde tartışılırken; dizinin, televizyon tarihine geçen 6. sezon 9. bölümünden; bu benzerliği kanıtlayan 5 sahneyi derledik.

Fantastik türünün örnekleri ve o örnekleri yaratan yazarların birbirlerinden etkilenmeleri yeni bir olgu değil. Yazarların arasındaki etkileşimin yanı sıra günümüze dek yazım tarihinde kullanılmış fantastik öğelerin sınırlılığı kuşkusuz ki bir çok yapımı birbirleri ile andırıyor.

Game of Thrones yazarı George R.R. Martin’in, The Lord of The Rings yazarı J.R.R. Tolkien’den etkilendiği gerçeği yazarın kendi ağzından açıklamasına bile yansımıştı. Dünya televizyon tarihindeki yerini efsaneler arasında ayırtmış olan Game of Thrones’un, The Lord of The Rings serisi ile benzerlik dedikodularına konu bir çok sahne örneklendirilmişti.

“Televizyon tarihinin en iyi savaş sahneleri” olarak geçtiğimiz Pazar gününden bu yana tartışılan ve büyük ilgi yaratan, Game of Thrones’un son bölümü, bugüne kadar ki The Lord of The Rings benzerliği tartışmasına 5 yeni örnek sundu. O sahnelere aşağıda göz atalım:

1. haberic1Ejderha miti bir fantastik serinin olmazsa olmazı olmaktan çıkamıyor.

 

2.haberic2Aragorn’un cesaret ve taktik dolu sahnesinin yanında Jon’un şaşkın ve plansız duruşu uyuşmasa da, sahne görseli olarak en bariz örneğin olduğu aşikar.

 

3.haberic3Kaybedilmeye ramak kalmış savaşın, geç gelen destek birlikleri ile kazanılması her iki serinin de ortak noktalarından.

 

4.haberic4Eski düşmanların, vücutlarına saplanmış oklar ile cesur ve mertçe ölümleri bir başka ortak nokta.

 

5.haberic5The Lord of The Rings’in sonu ile GoT’un en azından bölüm bazındaki sonu ise “mutlu son” ortaklığını oluşturuyor.

 

Continue Reading
Comments

Listeler

Cadılar Bayram’ın takip edilmesi gereken Instagram hesapları

Published

on

Instagram, Cadılar Bayramı yaklaşırken kolaylıkla yapılabilecek bayramın ruhuna uygun makyajlarını sunan en yetenekli makyaj sanatçılarını derleyerek bir takip listesi çıkardı.

Seçilen Instagrammer’lar, Cadılar Bayramı’nda farklılaşıp biraz bilim kurgudan, uzaya farklı temalardan esinlenerek klasik Cadılar Bayramı görünümünden ayrışmak isteyenler için bütün öneri ve ipuçlarını adım adım anlatıyor.

Birmingham’da yaşayan 21 yaşındaki Penelope Gwen (@pennold), üç boyutlu bir göze sahip bir holografik, gotik-glam kafatası yarattı. Penelope, Kat Von D’yi de içeren çeşitli tasarımcılar ve güzellik markalarıyla çalıştı ve güzellik üstadı Pat McGrath’ı Instagram takipçilerinden biri olarak görüyor. Adım adım talimatlar da dahil olmak üzere, linkten bu görünüme ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

16 yaşında ve Leeds’te yaşayan Abby Roberts (@abbyrobertsartistry), alaylı bir makyaj sanatçısı ve daha güzel bir Cadılar Bayramı görünümü için mükemmel, eflatun tonlarında mor ve hafif dokunuşlarla parıldayan “Karanlık Peri” makyajı üretti. Bu görünümün nasıl elde edildiğini buradan görülebilir.

 

 

 

 

 

 

Birmingham’da bulunan 18 yaşındaki Bethan Weston (@bethanweston), uzaylı temalı Cadılar Bayramı kıyafeti için ideal, ışıltılı, uzay çağı görünümü yarattı. Son görünüm, artı adım adım talimatlar, burada bulunabilir.

 

 

 

 

 

Belfast’ta bulunan 23 yaşındaki Irene De Sá (@dsamakeup), Make Up For Ever sertifikalı bir sanatçı. Irene çiçek ve mücevherle süslü, parlak cilde sahip bir toprak anadan esinlenilmiş kafatası çıkardı. Irene’nin görünümü için buraya tıklamak mümkün.

 

 

 

 

 

18 yaşındaki Rotherham’da bulunan alaylı sanatçı Isabelle Lockett(@isabelle_makeup_), karanlık, uzaylı benzeri gözleri ve gümüş flaşları içeren bir Mars prensesi görünümüne büründü. Adım adım talimatları buradan izlenebilir.

Continue Reading

Haber

Ünlü Film Karakterlerinin Kıyafetleri Sıradan Birine Giydirilse Nasıl Olurdu?

Published

on

Kültleşmiş film kostümleri sıradan birine giydirilirse sizce neye benzerdi?

İtalyan sanatçı Daniel Cuello bu merakını bastırmak adına esprili bir o kadar da bizim büyük beğenimizi kazanan bir projeye dönüştürmüş. Yaşlı, göbekli ve kırmızı burunlu karakterimiz, Black Swan’dan Fight Club’a pek sevilen filmden kostümler giydirilerek karşımıza çıkıyor. Peki ya siz en çok hangi karakteri beğendiniz?

Back To The Future- Marty McFly

Breakfast At Tiffany’s- Holly Golightly

The Big Lebowski – Dude

The Silence of the Lambs – Hannibal

The Royal Tenenbaums – Chas Tenenbaum

Fight Club – Tyler Durden

Black Swan – Nina

Her – Theodore

Continue Reading

Listeler

Birbirinden Harika 15 Kardan Adam Fikri

Published

on

Ülkemizdeki kar yağışı ile beraber kardan adam yapmak isteyenler için birbirinden harika 15 kardan adam fikrini sizler için bir araya getirdik.

Türkiye’nin büyük bir kısmı kara teslim olmuşken okumak için herhalde bu haberdar daha yaratıcısını bulamazdık. Kardan adam 7’den 70’e herkesin büyük bir zevkle yaptığı, yapamayanların da pencerelerinden izleyerek imrendiği bir olaydır. Kar boyu bir çok bölgede 20 santimi aşmışken de kardan adam yapmaktan daha iyi ne olabilir ki? İşte sizler için birbirinden harika 15 kardan adam fikri!

 

Continue Reading

Trending