Connect with us

Listeler

2014 Yılında Keşfedilen Birbirinden Garip 8 Hayvan

Published

on

Doğa binlerce yıldır insanoğlunu şaşırtmaya ve sürprizler sunmaya devam ediyor.

Her yıl olduğu gibi bilim insanları 2014 yılında da değişik coğrafyalarda birbirinden farklı canlı türleri keşfettiler, en şaşırtıcı keşifleri olarak açıkladıkları canlıları sizler için araştırdık, umarız beğenirsiniz.
Caqueta maymunu : Bilim insanlarının ortak fikri artık yeni maymun türü keşfetmenin zor olduğu , fakat 2010 yılında Caqueta ismi verilen maymunun keşfi bilim insanlarını oldukça şaşırttı. Amazon Ormanları’nın Güney Kolombiya yakasında bulunan Caqueta’lar kedi gibi sesleri , tek eşliliği ve sıra dışı cesareti ile diğer akrabalarından ayrılıyor.

titi

Gorgon Başlı Denizyıldızı: Bir diğer adı ile Basket Star , İskoçya da keşfedilen bu garip canlı karides ve planktonlar ile besleniyor

starfish
Attenborough’s Pitcher Plant: Filipinler’de bulunan ve bölgeye ait endemik bitki olduğun düşünülen Atteborough’s, ismini de Doğa bilimci Sir David Attenborough’dan alıyor . Bu bitkiyi yakın akrabalarından ayıran özelliği ise sinek veya böcek gibi canlılarla değil bir futbol topunun bile girebileceği kesesine küçük memelileri hapsederek sindirmesi .

picher_2

Phobaeticus chani: Mükemmel bir kamuflaj ustası olan bu canlıyı bir ağaç parçasına benzetmeniz son derece mümkün, ayrıca bu canlıyı en özel kılan nokta ise 22 cm’i rahatça geçen ölçüsü ile dünyanın en uzun böceği unvanını elde etmiş olması .

bug_2

Blossom Yarasası: National Geographic ekibi tarafından Filipinler’de bulunan bu yarasa ağaçların özünü içerek hayatta kalıyor .

bat_1

Psychedelic Kurbağabalığı: Endonezya’da  bulunan bu tür ; üzerindeki garip desenlerin yarattığı algı yanılmasından dolayı bakış açınıza göre kurbağa yada balığa benziyor.

fish_8

 

Pullu Gözlü Geko: Ekvador yağmur ormanlarında bulunan bu tür sayıca az olması ile biliniyor. Çok ufak ve hızlı yapısı olan bu sürüngen hakkında ne yazık ki tam bir açıklama bulamadık.

gecko_0

Pearl River Harita Kaplumbağası: ABD de keşfedilen bu kaplumbağa 6-11 inc arası değişen ölçülere sahip ve böcek,istiridye,balık gibi besinler tüketiyor.

turtle_5

Continue Reading
Comments

Listeler

Cadılar Bayram’ın takip edilmesi gereken Instagram hesapları

Published

on

Instagram, Cadılar Bayramı yaklaşırken kolaylıkla yapılabilecek bayramın ruhuna uygun makyajlarını sunan en yetenekli makyaj sanatçılarını derleyerek bir takip listesi çıkardı.

Seçilen Instagrammer’lar, Cadılar Bayramı’nda farklılaşıp biraz bilim kurgudan, uzaya farklı temalardan esinlenerek klasik Cadılar Bayramı görünümünden ayrışmak isteyenler için bütün öneri ve ipuçlarını adım adım anlatıyor.

Birmingham’da yaşayan 21 yaşındaki Penelope Gwen (@pennold), üç boyutlu bir göze sahip bir holografik, gotik-glam kafatası yarattı. Penelope, Kat Von D’yi de içeren çeşitli tasarımcılar ve güzellik markalarıyla çalıştı ve güzellik üstadı Pat McGrath’ı Instagram takipçilerinden biri olarak görüyor. Adım adım talimatlar da dahil olmak üzere, linkten bu görünüme ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

16 yaşında ve Leeds’te yaşayan Abby Roberts (@abbyrobertsartistry), alaylı bir makyaj sanatçısı ve daha güzel bir Cadılar Bayramı görünümü için mükemmel, eflatun tonlarında mor ve hafif dokunuşlarla parıldayan “Karanlık Peri” makyajı üretti. Bu görünümün nasıl elde edildiğini buradan görülebilir.

 

 

 

 

 

 

Birmingham’da bulunan 18 yaşındaki Bethan Weston (@bethanweston), uzaylı temalı Cadılar Bayramı kıyafeti için ideal, ışıltılı, uzay çağı görünümü yarattı. Son görünüm, artı adım adım talimatlar, burada bulunabilir.

 

 

 

 

 

Belfast’ta bulunan 23 yaşındaki Irene De Sá (@dsamakeup), Make Up For Ever sertifikalı bir sanatçı. Irene çiçek ve mücevherle süslü, parlak cilde sahip bir toprak anadan esinlenilmiş kafatası çıkardı. Irene’nin görünümü için buraya tıklamak mümkün.

 

 

 

 

 

18 yaşındaki Rotherham’da bulunan alaylı sanatçı Isabelle Lockett(@isabelle_makeup_), karanlık, uzaylı benzeri gözleri ve gümüş flaşları içeren bir Mars prensesi görünümüne büründü. Adım adım talimatları buradan izlenebilir.

Continue Reading

Haber

Ünlü Film Karakterlerinin Kıyafetleri Sıradan Birine Giydirilse Nasıl Olurdu?

Published

on

Kültleşmiş film kostümleri sıradan birine giydirilirse sizce neye benzerdi?

İtalyan sanatçı Daniel Cuello bu merakını bastırmak adına esprili bir o kadar da bizim büyük beğenimizi kazanan bir projeye dönüştürmüş. Yaşlı, göbekli ve kırmızı burunlu karakterimiz, Black Swan’dan Fight Club’a pek sevilen filmden kostümler giydirilerek karşımıza çıkıyor. Peki ya siz en çok hangi karakteri beğendiniz?

Back To The Future- Marty McFly

Breakfast At Tiffany’s- Holly Golightly

The Big Lebowski – Dude

The Silence of the Lambs – Hannibal

The Royal Tenenbaums – Chas Tenenbaum

Fight Club – Tyler Durden

Black Swan – Nina

Her – Theodore

Continue Reading

Listeler

Birbirinden Harika 15 Kardan Adam Fikri

Published

on

Ülkemizdeki kar yağışı ile beraber kardan adam yapmak isteyenler için birbirinden harika 15 kardan adam fikrini sizler için bir araya getirdik.

Türkiye’nin büyük bir kısmı kara teslim olmuşken okumak için herhalde bu haberdar daha yaratıcısını bulamazdık. Kardan adam 7’den 70’e herkesin büyük bir zevkle yaptığı, yapamayanların da pencerelerinden izleyerek imrendiği bir olaydır. Kar boyu bir çok bölgede 20 santimi aşmışken de kardan adam yapmaktan daha iyi ne olabilir ki? İşte sizler için birbirinden harika 15 kardan adam fikri!

 

Continue Reading

Trending